Kontakt

Telefon: 031-15 95 15

Göteborgs Nya Bryggeri logo

  • info@gbgnyabryggeri.se (order och konsumentkontakt).
  • ola@gbgnyabryggeri.se (VD). Ola Jonsson.
  • martin@gbgnyabryggeri.se (säljare).
  • Telefon: 0734-44 43 26 Martin Lundh
  • marc@gbgnyabryggeri.se (Besök,visning och provning).
  • Telefon: 0708-21 55 00 Marc Rothausen.
  • tobias@gbgnyabryggeri.se (processansvarig).
  • Telefon: 0727-07 07 64 Tobias Grönqvist.
  • henrik@gbgnyabryggeri.se (tappningsansvarig).
  • Telefon: 0727-10 01 07 Henrik Lindahl.
  • nina@gbgnyabryggeri.se (marknadskommunikatör).
  • Telefon: 0709-70 69 90 Nina Rothausen.
  • Adress: J.A. Pripps Gata 2, 421 32 Västra Frölunda

Vill du besöka oss?
 
Kika in på www.bryggerikultur.se  info@bryggerikultur.se 

topp

Över 2000 medlemmar i Göteborgs Ölinvest 

Beernews uppmärksammar att Ölinvest är en stor succé. Måndagen den 12 juni skrevs det 2000:e diplomet. Nina Rothausen har haft att göra under det senaste året då fler än 1000 nya medlemmar har tillkommit. Specialarrangemang för nyblivna Ölinvestare och releasfester för nya öl har stått på agendan. 

Läs hela artikeln här. 

Nina Rothausen är en av styrelseledamöterna i Ölinvest

Foto: Ronny Karlsson, Beernews.

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Logga in