Kontakt

Telefon: 031-15 95 15

Göteborgs Nya Bryggeri logo

  • info@gbgnyabryggeri.se (order och konsumentkontakt).
  • ola@gbgnyabryggeri.se (VD). Ola Jonsson.
  • martin@gbgnyabryggeri.se (säljare).
  • Telefon: 0734-44 43 26 Martin Lundh.
  • marc@gbgnyabryggeri.se (Besök,visning och provning).
  • Telefon: 0708-21 55 00 Marc Rothausen.
  • tobias@gbgnyabryggeri.se (processansvarig).
  • Telefon: 0727-07 07 64 Tobias Grönqvist.
  • henrik@gbgnyabryggeri.se (tappningsansvarig).
  • Telefon: 0727-10 01 07 Henrik Lindahl.
  • nina@gbgnyabryggeri.se (marknadskommunikatör).
  • Telefon: 0709-70 69 90 Nina Rothausen.
  • Adress: J.A. Pripps Gata 2, 421 32 Västra Frölunda

Vill du besöka oss?
 
Kika in på www.bryggerikultur.se  info@bryggerikultur.se 

topp

Göteborgs Nya Bryggeri - från historien in i framtiden

Göteborgs bryggerihistoria och spännande framtid. Branschföreningen Sveriges Bryggerier har gjort denna film som visar hur det var förr och hur Göteborg ska vara Sveriges bryggerihuvudstad. Ambitionen är även att sätta vårt älskade Göteborg som ett givet internationellt resmål för ölkulturella.

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Logga in